העולם שלנו משתנה ומתפתח בקצב מסחרר, ואם בעבר העיצוב הגרפי היה שייך אך ורק לפרינט, הרי שהיום, בעידן של הניו-מדיה, כמו טלפונים סלולריים ואינטרנט, ישנו ביקוש הולך וגובר למעצבים גרפיים היכולים לבצע את עבודת העיצוב למדיות אלה. האינטרנט – אחד התחומים החדשניים ביותר, עושה שימוש בעיצוב גרפי כמעט בכל אחד ואחד מן האלמנטים השונים בו, החל מעיצוב ועימוד של האתר, באנרים פרסומיים, סרטונים, בלוגים ועוד. בשל כך, לימודי עיצוב גרפי לאינטרנט הפך להיות אחד מן התחומים המבוקשים ביותר, וגם הנדרשים ביותר בענף התעשייה.

 

מהו עיצוב גרפי באינטרנט?

בשונה מעיצוב גרפי בפרינט, כמו בתקשורת המודפסת, האינטרנט מאפשר לנו ליצור אלמנטים לא רק בדו-מימד, אלא גם, בתלת-מימד. המודעה הפרסומית היא לא קבועה, היא נעה על גבי המסך, ועל כן, מעצבים גרפיים מוכשרים הינם אחד התחומים הנדרשים ביותר בענף. לימודי עיצוב גרפי ממוחשב, משלבים בתוכם לימודים אשר מתמקצעים בעיצוב לניו-מדיה, תוך התחשבות בעולם הדינאמי של עולם האינטרנט.

 

מה כוללים לימודי עיצוב גרפי לאינטרנט?

לימודי עיצוב גרפי לאינטרנט כולל את כל קורסי המבוא של עיצוב גרפי, החל מתולדות האמנות והעיצוב ועד לתוכנות עיצוב שימושיות. בנוסף לאלו, מתמקדים הלימודים במדיית האינטרנט, בחידושים ובשילוב של לימודים ייעודיים, הכוללים בתוכם עיצוב של אתרים, עיצוב באנרים, פלאש, תלת מימד, אנימציה ואפילו עריכת וידאו. השילוב בין עיצוב גרפי לוידאו הינו אחד התחומים החדשניים ביותר. לימודי עיצוב גרפי לאינטרנט מתמקדים גם בתפיסה החדשנית של הגולש אל מול המדיה הזמינה והמשתנה, תוך רכישת כלים לתפיסת העין בצורה מהירה, לקרב על תשומת ליבו של הגולש ועוד – אלו יאפשרו לסטודנטים ללמוד את תורת העיצוב של הניו מדיה ולהתנסות בה.

 

לימודי עיצוב גרפי תוך המתמקצעות בתחום האינטרנט מאפשרים לסטודנטים להשתלב במגוון רחב של משרות, החל מחברות עיצוב אתרים, פורטלים באינטרנט וכמובן – חברות שיווק ופרסום. לימודי עיצוב גרפי לאינטרנט יאפשר לבוגרי התוכנית לרכוש את הכלים היישומיים, את הפרקטיקה, כמו גם את החשיבה הרעיונית והחדשנית להשתלבות בתחום זה.