אמנם נפוץ יותר לשמוע על בר מצווה בכותל, אך חגיגת בת מצווה בכותל הפכה לטרנד קסום ומיוחד בשנים האחרונות. במקום לערוך אירוע באולם, אפשר לשלב ביום המשמעותי הזה התרגשות, ייחודיות ואהבה מהקרובים ביותר. איך לתכנן בת מצווה בכותל בהצלחה? הנה טיפים לכל המשפחה.

 

מזמינים רק קרובים

היתרון בבת מצווה בכותל היא שמזמינים רק את המשפחות והחברים הקרובים. חברות וחברים טובים, משפחה קרובה ודודים ובני דודים ראשונים. לא צריך להתחיל לחלק הזמנות לאנשים שעובדים עם ההורים. הכמות הנפוצה היא עד 50 איש שמעניקים לכוכבת האירוע הרגשה תמידית שהיא היחידה באור הזרקורים.

 

דואגים להסעה מהנה

חלק מהכיף בנסיעה לכותל יכול להתחיל כבר בדרך עם הסעה מאורגנת לכל האורחים. במהלך הנסיעה אפשר לארגן משחקי חברה מהנים, לשיר, להתעדכן ולעבור גיבושון לקראת הרגע המרגש של החוגגת המגיעה לכותל כדי לבשר לעולם שהיא כבר לא ילדה, אלא נערה.

 

הופכים את היום לחוויתי

מי שהוזמן התארגן ולקח יום חופש. לכן, כדי לא לבזבז את כל היום, שלבו מסלולי טיול ברחבי העיר, במנהרות הכותל או סיורים בעיר העתיקה. ירושלים עמוסה בפינות היסטוריות מדהימות שרק מחכות למבקרים. נצלו את ההסעה לטובת נסיעה לעוד אטרקציות מקומיות בעיר.

 

מארגנים כיבוד וארוחה

חשוב מאוד לספק לאורחים אוכל ושתיה כדי שלא יתייבשו ויתהלכו רעבים, חוץ מזה, אין אירוע ישראלי בלי ארוחה טובה. אפשר לארגן קייטרינג שמגיע לאזור הכותל או להזמין מקומות מראש במסעדה לכל המשפחה. אם הגעתם מוקדם בבוקר, פנקו את האורחים בשוקו ולחמניה עד לארוחה הגדולה.

 

משקיעים בהזמנות מדליקות

הזמנה היא חלק בלתי נפרד מהצלחת הרושם שמותיר האירוע. פרגנו לילדה בהזמנה מגניבה עם רעיון מקורי שמתקשר לאירוע. למשל, הזמנה בצורת פתק לכותל, תמונה של ירושלים עם כיתוב "עולים לרגל בת המצווה", דיסק-הזמנה עם שיר אהוב על החוגגת הכולל הקדשה לאורחים ועוד.

 

מאחר ומדובר בהשקעה נמוכה יותר מאשר באירוע גדול, בכסף שנחסך אפשר לפנק את החוגגת במתנה יקרה שחלמה עליה מזמן או לארגן חופשה משפחתית בארץ או בחו"ל שבה היא תהיה המובילה שמחליטה לאן.