מכשיר שמיעה הוא עזר חיוני לטיפול בבעיות ירידה בשמיעה, הבעיות יכולות להיות רבות, מסיבות שונות, כשפתרונות מסוימים עדיפים על אחרים, לכן חשוב

לפנות אל מכון שמיעה מקצועי, ועדיף שדרך קופת החולים, ולקבל אבחון וסיוע-

 

מכשיר שמיעה להשבת איכות החיים

 

איכות החיים של מי שסובל מלקות שמיעה וכול חייו שמע, היא איכות חיים שנמצאת בנסיגה,  תחושת אובדן פוקדת, התערערות תחושת היכולת להבין את המציאות, מבוכה, הסתרה, הימנעות מאירועים חברתיים, ורצון יורד בתקשורת בינאישית, חשוב לשים לתופעה סוף מהיר, וטווח הפתרונות מאפשר התאמת פתרון אישי כמעט, לפי מקור ועוצמת החרידה בשמיעה, ולפי טעמו רצונותיו של הלוקה בשמיעתו, אם מדובר בהורה קשיש או בילד שלפתע חשים ששמיעתם נפגעת, מומלץ לקדם פתרון לתחושה שללא הגשת פתרון תלך ותגדל ותפגע במערך הנפשי והרגשי של הלוקה בשמיעתו.

 

מכשיר שמיעה תרומתו ותצורותיו- טיפים

 

-          מכשיר שמיעה לילדים הוא עזר הכרחי ללימוד ותיקון בעיות הגייה, והשתלבות במרקם התוסס של הילדות, עבור קשישים זהו פתרון לתחושת הנתק מהסביבה, ומקפצה להשבת נמרצות ואקטיביזים החיוני להאטת השפעות הזקנה.

-          מכשיר שמיעה מופיע בכמה התקנים, בתוך האוזן ((ITE- עבור מי שסובל משמיעה ירודה ברמה בינונית ועד חמורה, המכשיר מוסווה, אך אינו מתאים לילדים. מכשיר שמיעה בתוך תעלת השמע (ITC או CIC) בעלי גודל זעיר, מתאימים יותר לבני נוער בשל מורכבות הפעלתם, מתאימים לסובלים מלקות שמיעה קלה עד בינונית. מכשיר שמיעה מאחורי האוזן(BTE) חשוף יותר ממכשירים אחרים, אך כיום מיוצרים מכשירים בנראות מינימלית, ובגוונים אופנתיים, מתאים לקשת בעיות שמיעה ברמות שונות ולכול הגילאים.

-          אנו ממליצים לבחור מכשיר רק לאחר התייעצות במכון שמע רשמי של קופת החולים, על מנת להכיר את אופי הליקוי, עוצמתו וכדומה. בנוסף לקופות החולים

-          רצוי להכיר את הספק, ולבדוק מהי רמת השירות שמקבלים ממנו כבר כיום, בשטח ובמציאות ולא בהבטחות, לכן בדקו את פריסת מעבדות השירות, זמני ההמתנה, וכיבוד האחריות, בדקו ברשת.

-          בדקו מהי חובתכם לתחזק את המכשיר על מנת שיאריך שימוש, כיצד לנקותו, באיזה תדירות יש להחליף לו סוללות ומה עלותן.

 

מכשיר שמיעה- פתרון כדאי

 

מכשיר שמיעה איכותי שנבחר לאחר בדיקות שמיעתיות מתאימות ואיתור הבעיה, מעניק חיוניות חדשה לבעליו, מעתה הוא ככולם, שומע, ומתקשר. מכשיר שמיעה טוב ניתן לרכוש באמצעות קופות החולים בהן אנו מבוטחים כאשר גם קופות החולים וגם משרד הבריאות משתתפים בחלק מההוצאות עבור המכשיר.