ישנה סטיגמה רווחת, שלפיה רק עסקים קטנים ומשפחתיים פונים לקבלת יעוץ עסקי. אך סטיגמה זו שגויה לחלוטין, משום שישנן חברות גדולות ועסקים בסדר גודל מאוד משמעותי אשר משתמשות בשירותיהן של חברות לייעוץ עסקי ויועצים עסקיים שונים בדרגות שונות. אנו רוצים לרכז בפניכם מקבץ קטן של שאלות נפוצות לגבי יעוץ עסקי, על מנת שתוכלו ללמוד ממנו ולהסיק ממנו את המסקנות הרצויות לכם..

 

שאלה מס' 1: "בבעלותי חברת סטארט אפ. האם יש טעם בקבלת שירות של יעוץ עסקי במקרה כזה?"

 

כמובן שכן. יועץ עסקי יוכל לעזור גם לבעלי חברות הזנק (סטארט אפ). הדבר המשמעותי שעליך לשים אליו לב הוא העובדה שכל עניין ניהול הסיכונים בחברת סטארט אפ הוא הרבה יותר מסובך ומורכב, מאחר ולא ניתן לחזות כמעט בכלל את מידת ההצלחה ואת החזר ההשקעה הכספית. במקרים כאלה, כאשר אין נוסחאות מוכנות מראש, הניסיון הוא זה שמדבר. לכן, אנחנו ממליצים לך לפנות ליועץ עסקי בעל ניסיון רב בתחום היעוץ לחברות סטארט אפ שונות, ובעל קבלות על הצלחות רבות.

 

שאלה מס' 2: "חברים וקולגות המליצו לי להשכיר את שירותיו של יועץ עסקי וליצור לעסק שלי תכנית עסקית מפורטת, מה זה בדיוק אומר?"

 

יצירת תכנית עסקית מפורטת היא דבר חיוני לעסק שלך. היא מפרטת את המטרות של העסק שלך, ואת הדרכים שבהן הוא צריך לפעול על מנת להשיג אותן. תכנית עסקית היא למעשה תכנית הפעולה שלך כעסק.

 

שאלה מספר 3: "האם יעוץ עסקי הוא גם יעוץ בנושאי שיווק או רק בנושאי ניהול שוטף?"

 

היועץ העסקי יוכל לייעץ לך בנושאי שיווק אך הוא איננו מומחה שיווק. אנו ממליצים לך בכל מקרה להעסיק גם סמנכ"ל שיווק כל שהוא – אדם המתמחה בנושאי שיווק, מיתוג, ויחסי ציבור. שיווק הוא כלי חשוב מאוד בכל עסק ובכל חברה, והוא דרך מועילה במיוחד להגדיל את ההכנסות של העסק על ידי הגדלת בסיס הלקוחות שלו.

 

שאלה מספר 4: "אז בעצם היועץ העסקי תופס את מקומי כמנהל? מה נשאר לי בעצם לעשות במקרה כזה?"

 

 

אין זה נכון שהיועץ העסקי תופס את מקומך. אתה עדיין המנהל ואתה זה שצריך לקבל את ההחלטות. תפקידו של היועץ העסקי הוא לייעץ לך, ולראות את העסק בראייה כוללת מפרספקטיבה חיצונית, דבר שאינך יכול לעשות.