יש כל כך הרבה אפשרויות של בניית אתרים, כל כך הרבה חברות שמציעות שירותי בניית אתרים, קורסים שמאפשרים לימודים בתחום כמו קורס פוטושופ למשל, אבל כדי לדעת במה לבחור, מה מתאים לכם, מה ישרת הכי טוב את הצרכים שלכם, כדאי לאסוף מידע על בניית אתרים ועל ההבדלים בין סוגי האתרים השונים. האם ידעתם למשל שיש אתרי אינטרנט סטטיים ולעומתם אתרי אינטרנט דינמיים? גם אם ידעתם, מה שכבר מעיד על הכרות יותר מרוב האנשים, האם אתם מבינים מה ההבדל ביניהם?

 

אתר אינטרנט סטטי

מדובר באתר שבו הדפים לא ניתנים לשינוי אחרי שנוצרו. ללקוח אין יכולת לשנות מבנה להוסיף נתונים או להסירם לבדו. כדי לעשות שינוי באתר על הלקוח או על מנהל האתר לפנות שוב לחברת בניית אתרים שיצרה את האתר מלכתחילה. היתרונות של אתר אינטרנט סטטי הוא עלויות אחסון זולות יחסית, כיוון שהוא אינו צורך שימושים מסובכים של שרתים שונים. באתר אינטרנט סטטי כל התכנים נמצאים בדפי האינטרנט ומהווים קבצי HTML נפרדים. למי כדאי לבחור באתר אינטרנט סטטי? למי שמחפש בניית אתרים זולה יחסית, כשהתוכן שהוא מתעתד להציג אינו רב מדי ואינו מצריך פיתוחים מיוחדים וטבלאות יוצאות דופן. נקודה נוספת חשובה היא שהאתר מתאים למי שאין לו צורך בעדכונים שוטפים של תכני האתר. מי שמעלה אתר וזהו שירוץ, בהחלט יכול להסתפק באתר סטטי.

 

אתר אינטרנט דינמי

בניית אתרים דינמיים כמובן יותר מורכבת. אתרי אינטרנט דינמיים מתקשרים עם שרתים עליהם יושב המידע שמופיע באתר. האתר מציג את הנתונים שנשלפי םמבסיס הנתונים והתכנים לא מופיעים על דפי האינטרנט עצמם. היתרון הגדול של דרך הצגת נתונים זו, היא שבכל פעם אפשר להציג נתונים שונים לגמרי. יתרון נוסף היא התאמה למגוון רחב של פונקציות – אתרי משחקי, אתרי מכירות און ליין ועוד. והיתרון החשוב ביותר הוא שפה ניתן לערוך את החומר שמופיע באתר באמצעות מערכת ניהול תוכן, בדרל כלל די ידידותית למשתמש, וכך לא בכל עדכון קטן צריך לפנות לבוני האתר המקוריים. למנהל האתר, לרוב בעל העסק, יש שליטה גבוהה יותר בתכני האתר שלו.