מעטים מאד המקצועות שמטשטשים את הגבולות בין הנכה, לאישה, לכהה העור והגבר הממוצע. בין אם נרצה או לא נרצה להודות בכך, מעמדות בתוך עולם התעסוקה קיימים עודם ומקשים על חלק גדול מהאוכלוסיה הישראלית להשתלב בתעשייה ותעסוקה ישראלית. התקווה הגדולה של טשטוש המעמדות הללו הינן עבודות האינטרנט- המאפשרות עבודות בשעות גמישות, מקומות גמישים ובעילום שם ופנים.

 

 

לעבוד מהבית

 

אנשים בעלי מגבלויות מוצאים את עצמם לא אחת בעלי קושי התניידות ממקום למקום. עבודות מהבית דרך רשת האינטרנט, דוגמת עבודות שיווק באינטרנט כחלק מעבודות קידום אתרים או בפני עצמם- הן עבודות מעולות מסוג זה. מדובר על עבודה שהאדם יכול לעשות מכל מקום, ללא צורך להשתמש בתחבורה ציבורית או אפילו לצאת מהבית. כל שעליו לעשות הוא להיות בעל מחשב וחיבור תקין לרשת האינטרנט ויאללה לעבודה. אין דבר שיכול לגרום לאדם נכה להיות חלק מאוכלוסית העובדים באופן דומה.

 

תינוק שלי

 

עוד אוכלוסיה שנהנית משוויון גובר יותר ויותר בעולם התעסוקה בזכות מקצועות שיווק באינטרנט או קידום אתרים מקוון הינן הנשים. נשים חוות קטיעות רבות במהלך חייהן הקרייריסטיות בגלל הלידות וגידול הילדים. מה גם, שעדיין נתפס בעיני החברה כי האישה היא שצריכה להיות עם ילד חולה, למשל. מה שגורם לעיתים קרובות לאישה להישאר במקום אחד מבחינת עבודה במשך שנים רבות, בעוד סובביה הגברים מתקדמים במהירות. עבודה מהאינטרנט יכולה לאפשר לאישה לעבוד בשעות הנוחות לה- גם בשעת שנת הצהריים של הילד החולה, או בשעת לילה מאוחרת כאשר הבית כולו ישן. היתרון הזה מאפשר לה לצאת ממעגל התסכול וחוסר ההתקדמות המקצועית מבלי לוותר על תענוגות המשפחה והילדים.

 

 

איש זקן איש שחור

 

סיבה נוספת לחוסר השתלבות של אנשים במערך המקצועי נעוצה נטו בגזענות ואפליה מכל מיני סיבות- זה לא מעסיק נשים, ההוא לא יעסיק כהי עור ואולי אנשים מעל גיל מסוים. העובדה שבעת עבודות אינטרנט עובדים מהבית גורמת לנתק רב בין המנהל לעובדו- נתק שלרב פועל לטובת העובד לאור העובדה שאין הוא מוגבל, בגלל אפלייה כזו או אחרת, לעשות את עבודתו.