מחבר:

 

אם מסתכלים על כל הנושא של תחבורה ציבורית מהפן של איכות הסביבה, אין שום ספק שפה היא מנצחת במערכתה נגד כלי הרכב הפרטיים. בעידן הנוכחי, מרבית הציבור העולמי כבר מודע לסדר גודל החשיבות שיש לאיכות הסביבה ביחס לחיי האדם. כתוצאה מכך ניתן לראות כיצד יותר ויותר אנשים מתחילים למחזר חומרי פלסטיק דוגמת בקבוקים ולעשות שימוש חוזר במוצרים משומשים. באירופה ניתן לראות זאת בצורה מובהקת כאשר ישנה הפרדה מלאה בין פחי האשפה המיועדים כל אחד למחזור של חומרים שונים.

 

כלי רכב ציבוריים בישראל- זמינות ונגישות

 

 

גם בנושא של התחבורה, המודעות לאיכות הסביבה באה לידי ביטוי, כאשר כיום ישנם המון אנשים שמעדיפים להימנע מאחזקה של רכב פרטי בשל רמת הזיהום הגבוהה הכרוכה בכך, ולנסוע באמצאות כלי רכב ציבוריים. אולם הדבר נהיה קצת מורכב כאשר תחבורה ציבורית איננה זמינה לנו בכל שעות היממה ובפרט בשעות הקטנות של הלילה. כמו כן לעתים מדובר בנסיעות בין עירוניות למרחקים ארוכים כאשר בישראל עדיין אין לכך מענה הולם בדמות של רכבים ציבוריים המבצעים הסעות בין עירוניות בשעות הקטנות של הלילה.

 

 

הסעות לאירועים

 

לדוגמא ניתן להביא מקרים בהם מתקיימים אירועים במרחק רב ממקום מגורינו, ואנו בדרך כלל נעדיף, מסיבות כאלו ואחרות, לא לנסוע ברכבנו הפרטי. כיום, ישנו לכך פיתרון נהדר בדמות של הסעות לאירועים. אנו מדברים בעיקר על חתונות אך למעשה כל מסיבה או אירוע חגיגי שנערך בשעות הלילה מחייב השכרה של שירותי הסעה עבור כלל המוזמנים. פיתרון זה למעשה מיועד עבור הקושי הרב שמתעורר בקרב קהל המוזמנים לאירועים שונים, להגיע למקומות מרוחקים בשעות הלילה הקטנות, עקב היעדר תחבורה ציבורית בשעות אלו.

 

השכרה של אוטובוס לאירועים מחייבת התייחסות מרכזית לכמה גורמים. ראשית יש לוודא מהי כמות המוזמנים שמתכננים להגיע לאירוע על מנת לראות אם בכלל יש צורך באוטובוס ואם כן באיזה גודל. שנית יש לברר אם מדובר בכלי רכב בטיחותי בעל צמיגים מומלצים וחזקים, אמצעי בטיחות הולמים ושנמצא כשיר ותקין לנסוע בכבישי ישראל.