אחרי כמה שנים של שימוש בה, הרצפה שלנו מאבדת את הזוהר ואת הברק שלה והופכת לדהויה ובעלת מראה לא נעים ולא אסתטי. הרבה מאד אנשים מנסים לפתור את הבעיה באמצעות רכישת חומרי ניקוי כימיים, שאולי משווים לרצפה ברק בדקות הראשונות לאחר הניקיון, אך הם לא מחזיקים יותר מזה, בטח ובטח שלא מחזיקים ימים או שבועות. אנשים אחרים פשוט מתרגלים למצב הנתון ובכלל לא מודעים לכך שישנו פתרון פשוט ויעיל לרצפה ישנה.

במאמר הבא נדבר על תחום הפוליש – מהו פוליש, אילו סוגי פוליש יש בשוק, כיצד הפוליש יתרום למראה הרצפה שלנו, כמה זה עולה לנו ואיך מוצאים פוליש מקצועי. והכי חשוב, כיצד ניתן לבחור חברת פוליש דרך האתר שלה?

מהו פוליש לבית

פוליש וניקיון מקצועי הוא תהליך שבו איש מקצוע מגיע אליכם הביתה עם מכונת פוליש, מנקה את הרצפה העכורה, מסיר את כל הכתמים ולאחר מכן מגרד שכבה דקיקה, בדיוק את אותה שכבה בעייתית שמשווה לרצפה מראה דהוי ולא אסתטי. במקום אותה שכבה בעייתית, מצפה איש הפוליש את הרצפה בשכבה חדשה, שכבת פוליש וקס, או פוליש קריסטל, בהתאם לרצפה שלכם, כך שהרצפה שלכם תמשיך להבריק ולהראות טוב לפחות בשלוש עד ארבע שנים הקרובות.

ניתן לבצע פוליש לבית, פוליש למשרד, פוליש לעסק, הרבה מאד אנשים שזקוקים לשירות של נקיון לאחר שיפוץ מזמינים פוליש לכל הדירה וכן הלאה.

איך שומרים על הרצפה אחרי פוליש

אחרי שהרצפה שלכם מצופה בשכבת הפוליש החדשה, חשוב לשמור עליה היטב. זה לא אומר שאתם צריכים להפסיק לדרוך על הרצפה עם הנעליים שלכם, זה לא אומר שאסור לכם לנקות אותה עם חומרי ניקוי, אבל אתם בהחלט צריכים להתייעץ עם אנשי הפוליש שבצעו עבורכם את העבודה ולבדוק האם ישנם חומרים שיפגמו בשכבת הפוליש. הם ימליצו לכם על חומרים יותר ידידותיים לרצפה שלכם, או על ציפוי ננו, אשר למעשה לא מאפשר לשום לכלוך לחדור לרצפה, כך שתוכלו לנקות אותה אך ורק באמצעות סמרטוט לח, מבלי להשתמש בשום חומרי ניקוי כימיים חריפים שאינם טובים לרצפה שלכם ובטח ובטח אינם טובים לבריאות שלכם או של ילדיכם.

כמה עולה פוליש?

מחיר הפוליש תלוי בגודל השטח שזקוק לפוליש. ככל שהשטח יהיה גדול יותר, מחיר הפוליש יהיה כמובן יקר יותר, אך באופן יחסי, הוא יהיה זול יותר. מחיר פוליש מתחיל בדרך כלל ב-1000 ₪ לדירה ממוצעת, ואם מדובר בבניין משרדים, המחיר יהיה כמה אלפי שקלים.