קידום אתרים בצורה אורגנית באמצעות מנוע הקידום הפופולארי ביותר של גוגל, הינו תהליך אשר נעשה באמצעות מספר פעולות, הן באתר עצמו, והן מחוצה לו. בכדי להגיע לכדי תוצאה גבוהה בתוצאות החיפוש של גוגל באופן טבעי, צריך להבין כי מדובר בתהליך מתמשך, אשר אינו נעשה בין לילה, להבדיל מקידום אתרים בצורה ממומנת, את תוצאותיו, יניבו חשיפה גבוהה בקרב הגולשים, כמו גם עמדה מכובדת אל מול המתחרים של אותו אתר.

 

כיצד מבצעים קידום אתרים בגוגל?

למנוע החיפוש המתקדם, גוגל, יש נוסחה ייחודיות אותה היא פיתחה ולפיה היא קובעת את מיקום וסדר התוצאות של כל חיפוש שמתבצע על ידי גולש. בין הפרמטרים אליהם האלגוריתמים מתייחסים ניתן למנות:

  • רלוונטיות אל מילות החיפוש אותן הקליד הגולש
  • איכות התוכן של האתר
  • כמות תנועת הגולשים, טראפיק, שיש באתר

 

לכן, כאשר מעוניינים לבצע קידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל, חשוב מאוד להתייחס אל אותם פרמטרים שגוגל מכתיבה, על מנת להגיע אל רמת קידום איכותית ומניבה. אך יש להבין, כי למעשה, המטרה של גוגל היא להביא לגולשים שלה את האתרים, כלומר, החברות, המתאימות ביותר למה שהם מחפשים, כמו גם להתייחס לרמת האיכות של החברה, הבאה לידי ביטוי באתרי אינטרנט מושקעים, ייחודיים, חדשניים ורלוונטיים.

 

דגשים חשובים בקידום אתרים אורגני בגוגל

כאשר רוצים להתחיל בתהליך קידום אתרים אורגני בגוגל, עלינו לבצע תהליך של אופטימיזציה של האתר שלנו, כך שהוא יתאים למה שגוגל מעוניינת מבחינה האתרים שהיא מציגה לגולשים שלה. עלינו לבדוק כי האתר שלנו מכיל מילים רלוונטיות לתחום אותו אנחנו מציעים, או המוצר שלנו, עלינו ליצור כתיבת מאמרים איכותיים, רלוונטיים וחדשניים, הבאים לחדש לגולשים – חשוב להקפיד על כתיבת מאמרים מקוריים בלבד, כל העתקה תגרום לפסילה ישירה מצד מנוע החיפוש של גוגל, אנחנו צריכים ליצור קישורים אל האתר ומחוץ לאתר, על ידי שותפויות עם גורמים שונים על מנת להגדיל את התנועה של הגולשים באתר, וכמובן, חשוב מאוד ליצור אתר דינאמי, המעניק מידע ותוכן חדשני, שיכול למשוך את הגולשים אלינו, אך גם לגרום להם להישאר באתר.