אתר לעורך דין, במיוחד בתחום הרשלנות הרפואית לא ממש חייב להיות מפחיד ומאיים, ממש לא! למרות שידוע כי אחד המקומות בו רשלנות רפואית נחשבת לשכיחה במיוחד הוא בית חולים. באופן טבעי, בבתי חולים מתבצעים מרבית הטיפולים הרפואיים, ומביניהם הרבה מאד טיפולים רפואיים מסובכים ומורכבים, כמו למשל ניתוחי לב, השתלות, לידות מכשירים וכן הלאה. אי לכך, בבתי חולים נרשמים יותר מקרים של רשלנות רפואית מאשר בכל מקום אחר. עם זאת יש לקחת בחשבון שהצוות בבתי החולים הוא מיומן ביותר, כך שלעיתים הסיכון הגדול הוא דווקא במרפאות פרטיות.

רשלנות רפואית בניתוחים

מרבית המקרים של תביעות רשלנות רפואית בבתי חולים מתרחשים במהלך ניתוח. ישנם ניתוחים מורכבים, כמו למשל ניתוח לב פתוח, ניתוח מעקפים, ניתוחי בטן, השתלות וכן הלאה, אשר במהלכם יכולים לקרות שיבושים ותקלות. כמובן שבכל ניתוח קיים סיכון סביר לבעיות, והמטופל אף חותם על טופס שבו הוא מצהיר שהוא יודע שהניתוח כרוך בסיבוכים אפשריים.

אולם, מקרים של רשלנות רפואית מוגדרים כמקרים בהם הטיפול שקבל המנותח היה בלתי סביר וכתוצאה מכך נגרם לו נזק. כך למשל, במקרה בו הושאר חפץ זר בגוף המנותח, ניתוח שנערך על ידי רופא צעיר ללא פיקוח רופא מומחה, ניתוח שנדחה על אף דחיפותו ועוד.

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

הריון ולידה הם אירועים שאמורים להיות משמחים ביותר, אך לצערנו, אחת מתוך כמה מאות לידות והריונות מסתיימת בצורה טראגית, כאשר מום שהעובר נולד עמו אינו מתגלה במהלך ההריון, או כאשר הלידה משתבשת ובמהלכה נגרם נזק לולד.

רשלנות רפואית בהריון או בלידה מתרחשת בדרך כלל כאשר הרופא המטפל אינו עורך בדיקה שהיא חיונית במהלך ההריון, כאשר עורך בדיקה ומתרשל בפענוח שלה וכתוצאה מכך נולד ילד פגוע, כאשר הצוות הרפואי לא מעריך נכון את גודל העובר וכתוצאה מכך מחליט על לידה רגילה, בעוד שהעובר גדול ומצריך לידה בניתוח קיסרי, או כאשר מתקיימת לידת מכשירים והרופא המיילד משתמש בהם בצורה רשלנית ופוגע בולד.

רשלנות רפואית במהלך אשפוז

רשלנות רפואית יכולה להתרחש גם במהלך אשפוז פשוט, או אשפוז לאחר ניתוח. כך למשל כאשר מטופל מקבל עירוי דם לא מתאים, כאשר הוא מקבל תרופות שנוגדות אחת את השנייה, כאשר הוא מקבל תרופות שהוא אלרגי להן וזאת למרות שהצוות הרפואי מודע לכך, כאשר המטופל משוחרר מוקדם מדי מבית החולים וכן הלאה.

בכל אותם מקרים של רשלנות רפואית, בין אם מדובר ברשלנות רפואית בניתוח, רשלנות רפואית בהריון או בלידה, או רשלנות רפואית במהלך אשפוז, מומלץ להגיש תביעת רשלנות רפואית באמצעות עורך דין רשלנות רפואית מומחה.