בין אם אתם מתכננים להשתמש בתוכנת פוטושופ אונליין לצרכים מקצועיים כמו קידום אתרים, פרסום ועיצוב גרפי או לצרכים האישיים שלכם, כדאי קצת להבין מה זה בעצם. התוכנה שהחלה לפני כ-25 שנה משתדרגת בכל שנתיים בממוצע. כיום אפשר למצוא כבר את הגירסה ה-13 שיצאה בשנת 2012 ושמה פוטושופ CS6. פוטושופ עובדת בטכניקה של שכבות. בדרך זו אתם יכולים לעבוד על פרטים שונים בתמונה שאתם מעצבים ואז לחבר אותם ביחד. בטכניקה של פוטושופ קוראים לזה קולאז'. מה שזה עושה בעצם הוא אין סופי כמעט – אפשר לשנות כל פרט בתמונה, אפשר למחוק אישיות בלתי רצויה, לתקן זוית של חיוך, להלבין שיניים, לסדר גבות, להצר היקפים, לשנות צבע עיניים וצבע שיער. ניתן להוסיף פריטים לשלב כיתובים בעיצובים שונים באופן שהכיתוב ישתלב בין הפריטים השונים בעמוד. בכל גירסה נוספים כלים חדשים ומשתכללות האפשרויות ליבא פריטים מתוכנות אחרות.

 

תכונות מדהימות

כמה מהתכונות המדהימות של פוטושופ אונליין יתנו לכם אפשרויות לעצב ולעבד תמונות וכיתובים בתלת מימד, בתוכנות המתקדמות תוכלו גם לעצב סרטונים. כך שאם הגלגלים בראש שלכם כבר מתחילים לעבוד זה סימן שהגעתם למקום הנכון. פוטושופ מאפשרת לכם לברוא מה שבראש שלכם כך שהוא יראה יותר אמיתי מהמציאות. העוצמה של התוכנה כל כך גדולה בתחום הפרסום שכנסת ישראל החליטה לחוקק חוק שמכונה בפינו "חוק הפוטושופ" כדי להגביל את השימוש בה להצגת דוגמניות רזות מדי. פירוש הדבר הוא שעדיין תוכלו להצר היקפים באמצעות פוטושופ אך בגבולות סבירים והגיוניים.

 

כלים רבים

מבין הכלים הרבים של פוטושופ אונליין נציין כלים כמו מברשות שונות שעוזרות לכם לסמן קטעים לצביעה, כלים להחלפת צבעים עם שילובים שונים. יש כלים עם שמות משונים כמו מברשות ריפוי, חותמות ומסכות שמשרתים בין היתר צלמים ואנשים שעוסקים בשחזור תמונות ישנות, ואפילו כלי בעל השם המיוחד שרביט הקסם. כי באמת תוכנת פוטושופ אונליין נותנת לכם שרביט קסם לשנות, לעצב, למחוק, להוסיף כרצונכם ולפי יד הדמיון הטובה עליכם או על המזמין. חלק מהפופולריות הרבה שלה קשורה גם לאפשרויות השמירה הרבות כקובצי תמונה שונים וגם באפשרויות להשתמש בה לצרכים שונים כמו הורדה לדפוס ועוד.